06 marca 2021 – „Towarowym nad Morze” w Gryficach

13 lutego 2021

Zapraszamy na przejazd specjalnym pociągiem towarowym po szlaku dawnych Gryfickich Kolei Wąskotorowych (Nadmorska Kolej Wąskotorowa) z licznymi fotostopami!

Towarowym Nad Morze

Witajcie! Mieliśmy wystartować w lutym 2020 roku, jako grupa sympatyków „Zrobotyzowani”, ale przez COVID startujemy dopiero teraz. Organizowaliśmy już wiele wycieczek do zakładów zamkniętych, ale jest to nasza pierwsza impreza kolejowa, dlatego liczymy na drobną wyrozumiałość. Braliśmy udział w wielu imprezach z fotostopami, wiemy, „co w trawie piszczy”, i znamy zasadę „Wyjdź” z kadru.

Już 6 marca 2021 odbędzie się impreza dedykowana miłośnikom kolejnictwa – „Towarowym nad Morze” w Gryficach. Po wielu próbach zorganizowania tego pociągu – październik, listopad, grudzień, w końcu w marcu 2021 udało się!

Harmonogram imprezy:

Wschód słońca jest spodziewany o godzinie: 06:36, a zachód o godzinie: 17:46.

Pociąg będziemy zestawiać od godziny 07:00 rano, manewry zakończymy około 7:30. Po próbie hamulca i fotostopie statycznym około godziny 07:45-08:00 wyruszymy w drogę do Pogorzelicy. Pociąg zatrzymamy w celu wykonania zdjęć wstępnie w aż 16 lokalizacjach. Wszystko jak zawsze zależy od Was, ponieważ czas nas będzie gonić. Planowany dojazd pociągu do Pogorzelicy to godzina 12:45-13:00. Manewry, odpoczynek, obiad (czytaj dalej), sprawdzenie składu potrwa około 30 minut. O godzinie 13:30 wyjedziemy z Pogorzelicy i udamy się w drogę powrotną do Gryfic. Po drodze również zaplanowane zostały fotostopy. Powrót do Gryfic planujemy na godzinę 16:30-17:00. Skład postoi w peronach około 10 minut, a następnie rozpoczną się manewry.

 

Skomunikowanie:

Zgodnie z wiedzą na dzień 2021-02-13, rozkłady jazdy dla stacji kolejowej Gryfice na dzień 2021-03-06 wyglądają następująco:

Dojazd, niestety wyłącznie z Kołobrzegu:

Kołobrzeg 06:25 – Gryfice 07:10 -> REGIO 88645 relacji Kołobrzeg — Szczecin Główny

 

Powrót Kołobrzeg:

Gryfice 17:52 – Kołobrzeg 18:30 -> Pociąg REGIO 88632 relacji Szczecin Główny — Kołobrzeg

Gryfice 20:25 – Kołobrzeg 21:11 -> Pociąg REGIO 88634 relacji Szczecin Główny — Kołobrzeg

Gryfice 22:23 – Kołobrzeg 23:00 -> Pociąg REGIO 88636 relacji Szczecin Główny — Kołobrzeg

Powrót Szczecin:

Gryfice 17:53 – Szczecin 19:38 -> Pociąg REGIO 88653 relacji Kołobrzeg — Szczecin Główny

 

Skład pociągu:

Lxd2-478 + Lxd2-472 + transporter + transporter + transporter + brankard + drewniak (osobowy z ogrzewaniem i WC) + drewniak (osobowy z ogrzewaniem i WC) + pogotowie + polewaczka

 

Jedzenie:

W formularzu rezerwacji można domówić ciepły posiłek, który przygotuje specjalnie dla nas restauracja Klifowa z Trzęsacza. Z restauracji korzystaliśmy już wielokrotnie i z czystym sumieniem możemy ją polecić. Z racji optymalizacji logistyki, dostępny jest tylko jeden zestaw: Kotlet schabowy + ziemniaki + surówka w cenie 22 PLN. W trakcie imprezy może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji. Obiad zostanie dowieziony na stację Pogorzelica na godzinę 13:00.

 

Noclegi:

Noclegi proponujemy w Hotelu „Browar Folga” usytuowanym w Gryficach ul. Nowy Świat 8, tel.: +48 531 790 144.

W ramach naszej współpracy otrzymacie Państwo pokoje:

 • dwuosobowy w cenie 275 zł,
 • pokój jednoosobowy w cenie 170 zł

Śniadania

będą przygotowane z najlepszych produktów i dostarczone do pokoju (lub na wynos) z gwarancją „spokojnego zjedzenia” przed wyjazdem pociągu. Śniadania można zamawiać już od 06:00 rano.

Dodatkowo dla każdego gościa butelka autorskiego piwa Browaru Folga.

Aby otrzymać zniżkę rezerwacja wyłącznie telefoniczna tel.: +48 531 790 144.

Covid-19:

W związku z pandemią koronawirusa, każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do częstej dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa np. maseczką oraz zachowywania odstępu przynajmniej półtora metra od siebie. Rażący brak przestrzegania obowiązku będzie skutkował natychmiastowym wydaleniem z imprezy.

 

Regulamin i Polityka Prywatności:

Nie ma limitu wiekowego uczestników wycieczki, a najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  • W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (np. GoOut, Google Forms).
  • Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  • Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  • stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  • uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  • nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  • nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  • nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, imprezy zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Rezerwując przejazd akceptujesz regulamin imprezy i politykę prywatności Zrobotyzowani.

Cena przejazdu: 150 PLN/os., płatne do 2 marca 2021.

Szczegóły płatności zostaną wysłane po rejestracji uczestnictwa w formularzu pod adresem:

https://forms.gle/Fid77Bj3Xb4CGnnS8

 

Po wypełnieniu formularza opłać przejazd.
Natychmiast po otrzymaniu wpłaty wyślemy do Ciebie informację z potwierdzeniem rezerwacji.

Pamiętaj, że kolejność wpłat jest decydująca! Termin wpłaty decyduje, czy przypadkowo nie trafisz na listę rezerwową.
W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

, , , ,

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Napisz, zadzwoń lub wpadnij do Nas na wycieczkę i dowiedz się więcej o naszych usługach.