W 2014 roku postanowiliśmy wspólnie realizować pasję poznawania techniki i zgłębiania wiedzy o przemyśle. Po pięciu wspólnych latach, postanowiliśmy „zarazić” naszą pasją innych. Namawialiśmy naszych znajomych, aby zabierali się z nami na wycieczki i tak w sierpniu 2019 roku powstali Zrobotyzowani.

Naszą wspólną pasją jest szeroko rozumiana technika. Interesujemy się jej historią, potęgą i rozwojem. Jak wiadomo, wszystkie gałęzie techniki są ze sobą w pewien sposób powiązane. Jednak dopiero zagłębiając się w procesy produkcyjne i ich utrzymanie dostrzegamy, że tylko na pozór. Mimo wielu cech wspólnych, każda z gałęzi jest różna i wyjątkowa na swój sposób.

I to właśnie chcemy Wam pokazać. Chcemy przekazać Wam wiedzę, jak wydobywa się surowce, jak wytapia się rudę, jak pracują huty i dlaczego tak ważne są bezpieczeństwo i higiena pracy.

Nasz zespół

Paulina Kozłowska

Pomysłodawczyni inicjatywy Zrobotyzowani, analityczka ekonometryczka, ekspertka w zakresie transportu kolejowego i intermodalnego, podróżniczka

Karol Lubaczewski

Pomysłodawca inicjatywy Zrobotyzowani, zawodowo związany z branżą IT, z wykształcenia mechatronik, na co dzień pasjonat nowych i zapomnianych technologii

Marcin Kozoń

Zawodowo i z zamiłowania związany z publicznym transportem zbiorowym; z wykształcenia logistyk, technolog i organizator transportu; Warszawa to jego druga pasja

Jan Kulczyński

Absolwent Politechniki Śląskiej kierunku Transport Kolejowy, pasjonat kolei od zawsze, zakochany w Żuławach Wiślanych.

Maciej Kacprzak

Miłośnik kolei, programista i niezastąpiony ekspert w dziedzinie systemów taryfowych, fotograf

Adrian Kulik

Specjalista w zakresie systemów informacji pasażerskiej w komunikacji miejskiej, pasjonat kolei, fotograf

Nasze wydarzenia

W latach ubiegłych zrealizowaliśmy wycieczki pociągami dla fotografów po kolejach wąskotorowych, formując historyczne składy pociągów, które od wielu lat już nie jeżdżą po sieciach kolejowych w Polsce, a nawet Europie. Pokazaliśmy czynny przemysł, zwiedziliśmy potężne koparki odkrywkowe czy zajrzeliśmy do kadzi z płynną stalą, a przed nami jeszcze wiele ciekawych wyzwań.

Ostatnie relacje

W kolejnych latach planujemy zorganizować wiele innych atrakcji, w tym zwiedzanie zakładów przemysłowych i chodników kopalni.

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Żeromski