W 2014 roku postanowiliśmy wspólnie realizować pasję poznawania techniki i zgłębiania wiedzy o przemyśle. Po pięciu wspólnych latach, postanowiliśmy „zarazić” naszą pasją innych. Namawialiśmy naszych znajomych, aby zabierali się z nami na wycieczki i tak w sierpniu 2019 roku powstali Zrobotyzowani.

Naszą wspólną pasją jest szeroko rozumiana technika. Interesujemy się jej historią, potęgą i rozwojem. Jak wiadomo, wszystkie gałęzie techniki są ze sobą w pewien sposób powiązane. Jednak dopiero zagłębiając się w procesy produkcyjne i ich utrzymanie dostrzegamy, że tylko na pozór. Mimo wielu cech wspólnych, każda z gałęzi jest różna i wyjątkowa na swój sposób. I to właśnie chcemy Wam pokazać. Chcemy przekazać Wam wiedzę, jak wydobywa się surowce, jak wytapia się rudę, jak pracują huty i dlaczego tak ważne jest bezpieczeństwo i higiena pracy.

Naukajest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Żeromski

W 2021 roku zrealizowaliśmy wycieczki pociągami dla fotografów po kolejach wąskotorowych, formując historyczne składy pociągów, które od wielu lat już nie jeżdżą po sieciach kolejowych w Polsce, a nawet Europie.

W kolejnych latach planujemy zorganizować wiele innych atrakcji, w tym zwiedzanie zakładów przemysłowych i chodników kopalni.