Zrobotyzowani oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na uroczyste pożegnanie najstarszego przedstawiciela serii EN71.

22 maja 2022 roku, w niedzielę, EN71-001 zabierze nas w sentymentalną podróż z Suchej Beskidzkiej do Żywca i z powrotem. Chociaż niecały rok temu odbyła się już zorganizowana przez nas impreza pożegnalna, to przewoźnik POLREGIO podjął decyzję o przedłużeniu świadectwa tej jednostki do czerwca 2022 roku. Czas do końca eksploatacji „kibla” zbliża się więc wielkimi krokami, a to doskonała okazja, aby ponownie się nim przejechać na malowniczej trasie!

Nie przegap takiej okazji, zgłoś się już dziś!

HARMONOGRAM

Ze stacji Sucha Beskidzka wyruszymy ok. 10:00, a do Żywca przyjedziemy o 15:40. W drogę powrotną wyruszymy o 16:45, aby dotrzeć do Suchej Beskidzkiej około 19:00. Nasz pociąg został skomunikowany z porannym i wieczornym pociągiem POLREGIO z/do Krakowa Głównego. Na trasie zaplanowaliśmy kilkanaście fotostopów oraz przerwę obiadową. Obiad ok. godz. 15:45 zapewni nam Fabryka Smaku w Żywcu.

SKŁAD POCIĄGU

Elektryczny zespół trakcyjny EN71-001 z klasycznym wnętrzem i skajowymi fotelami z małopolskiego zakładu POLREGIO.

SKOMUNIKOWANIE

SZCZEGÓŁY SKOMUNIKOWAŃ BĘDĄ UZUPEŁNIONE PO OPUBLIKOWANIU ROZKŁADU PRZEZ ZARZĄDCĘ INFRASTRUKTURY – PKP PLK.

WYŻYWIENIE

Możesz wykupić bilet na ciepły posiłek, które przygotuje specjalnie dla nas Fabryka Smaku w Żywcu. Do wyboru są dwa zestawy: mięsny oraz bezmięsny

 • Zestaw nr 1 (mięsny): kotlet schabowy z ziemniakami oraz surówką,
 • Zestaw nr 2 (bezmięsny): pierogi ruskie okraszone cebulą.

Dodatkowo, do każdego dania kawa lub herbata do wyboru.

Zestawy są w cenie 35 PLN. Kupując bilet przez GoOut, wybierz odpowiedni zestaw obiadowy. W trakcie imprezy nie będzie możliwości domówienia obiadu przez osoby, które nie zakupiły uprzednio odpowiedniego biletu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji. Obiad zostanie dostarczony na godzinę 15:45, kiedy to będzie aż godzinna przerwa na posiłek.

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego wyżywienie zawsze rezerwujesz indywidualnie.

NOCLEG

Z uwagi na problemy z dostępnością noclegów w Suchej Beskidzkiej, polecamy nocleg w Krakowie.

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego noclegi zawsze rezerwujesz indywidualnie.

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Ceny biletów kształtują się następująco:

 • Bilet normalny99 zł;
 • Bilet ulgowy (dzieci 12-18 lat)74,30 zł;
 • Bilet na obiad – 35 zł;
 • Fotografowanie („gonienie”) pociągu z lokalizacją GPS – 40 zł.

Link do rezerwacji:

Zgłoszenia na imprezę przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na imprezę i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym). Prosimy także osoby planujące fotografować pociąg z ogólnodostępnych miejsc o zgłoszenie i zakup biletu.

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

REGULAMIN I POLITYKA PRYWATNOŚCI

W wycieczce mogą brać osoby powyżej 12 roku życia (pod opieką osoby dorosłej) lub 16 roku życia bez opieki. Najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej.

Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (GoOut).
  2. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  3. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  2. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  3. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  4. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  5. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, imprezy zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Zgłaszając się na imprezę, akceptujesz Regulamin imprez organizowanych przez Zrobotyzowani oraz politykę prywatności. Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl.

Pozdrawiamy!

Zespół Zrobotyzowani