Zrobotyzowani mają zaszczyt zaprosić na kolejną wycieczkę Wigierską Koleją Wąskotorową, tym razem spotykamy się jesienią. Przejedziemy się pociągiem prowadzonym przez lokomotywę V10C oraz drugim składem który poprowadzi WLs50.

7 października 2023 roku, w Sobotę, odwiedzimy Wigierską Kolej Wąskotorową, gdzie zabierzemy Was na przejażdżkę pociągiem prowadzonym trakcją spalinową, przez lokomotywę V10C-1 (555). W wydarzeniu będzie również uczestniczył drugi pociąg roboczy prowadzony lokomotywą WLs50. Będziemy mieli okazję doświadczyć uroków jesiennej natury, która będzie pięknym tłem dla naszych kolejowych fotografii w Wigierskim Parku Narodowym. To już nasze drugie wydarzenie w tych okolicach, ale tym razem zmieniamy porę roku i prowadzimy aż dwa składy. Nie możemy doczekać się, aby znów spotkać się razem!

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że nasze planowane wydarzenie Jesień z V10C zostaje odwołane. Chociaż jesteśmy rozczarowani, że nie będziemy mogli się z Wami spotkać w Październiku i ponownie przejechać się razem barwnym składem Wigierskiej Kolejki, prosimy Was o cierpliwość i zrozumienie. Zespół Zrobotyzowanych, pomimo ostatnich niepowodzeń, pracuje pełną parą nad zapewnieniem Wam niezapomnianych przeżyć i wielu wyjątkowych okazji do sprawdzenia swoich fotograficznych umiejętności.

Ze względu na naszą politykę, nie przekazujemy dokładnej przyczyny anulowania wydarzenia. Jednakże chcemy zapewnić Was, że jest na co czekać. Wypatrujcie informacji na naszych profilach społecznościowych, ponieważ przygotowujemy dla Was nowe ciekawe atrakcje.

Jeśli nie chcecie przegapić informacji o nadchodzących wydarzeniach, serdecznie zachęcamy do zapisania się na nasz Newsletter. Jest to najlepszy sposób na bieżące śledzenie naszych działań i otrzymywanie informacji o naszych przyszłych projektach.

Zespół Zrobotyzowani

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

Harmonogram

Pociąg będziemy zestawiać od godziny 06:45 rano, wyjazd planujemy na 7:00. Po fotostopie statycznym, około godziny 7:15, wyruszymy w drogę do Krusznika, a powrót planujemy na godzinę 14:20. Podczas przejazdu zaplanowaliśmy aż 20 fotograficznych postojów oraz przerwę obiadową.

Skład pociągu

W przypadku tegorocznej wizyty nad jeziorem Wigry, w podróż wybieramy się dwoma składami:

Z Płociczna-Tartaku do Krusznika:
1) V10C-1 (555) + WKW28 + WKW11 + WKW13 + WKW12
2) WLs50 + wagony techniczne

Powrót do Płociczna-Tartaku:
1) V10C-1 (555) + wagony techniczne
2) WLs50 + WKW12 + WKW13 + WKW11 + WKW28

(Wagony WKW28, WKW11, WKW13 i WKW12 to kolorowe wagony osobowe prowadzone przez niebieską lokomotywę V10C, które są widoczne w galerii poniżej
)

Skomunikowanie

Powrót zaplanowaliśmy na 14:20, tak aby na stacji Suwałki zapewnić skomunikowanie z pociągiem IC 143 Hańcza do Krakowa (przez Warszawę), który zapewni Wam dogodny powrót do domu.

Zapewniamy również (po zakupie biletu) dojazd autobusem do i ze stacji PKP w Suwałkach. Wyjazd autobusu około godziny 6:20, powrót o 15:00.

Wyżywienie

Jest możliwość zakupu zestawu obiadowego, który zostanie przygotowany specjalnie dla nas przez restauracje kolejki w Płocicznie-Tartaku 40. Do wyboru będą dwa zestawy: mięsny oraz bezmięsny. Co więcej, do każdego dania kawa lub herbata do wyboru.

 1. (Danie mięsne) Kartacze z zasmażką i surówką
 2. (Danie bezmięsne) Soczewiaki z cebulką i surówką

Zestawy są w cenie 40 PLN. Kupując bilet przez GoOut, wybierz odpowiedni zestaw obiadowy. W trakcie wydarzenia może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji.

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego wyżywienie zawsze rezerwujesz indywidualnie.

Nocleg

Gospoda przy kolejce

Polecamy gospodę przy kolejce, w Płocicznie-Tartaku 40.

Wigierska Kolej Wąskotorowa oferuje również noclegi w pensjonacie przy wigierskiej kolejce w cenie 95,00 zł/os. ze śniadaniem.

Rezerwacje i informacje o dostępności miejsc pod nr tel. +48 87 563 92 63, +48 697 075 906, +48 697 075 906

Strona internetowa pensjonatu – https://augustowska.pl/gospoda/
Rezerwacja wyłącznie telefonicznie!

Z racji, że nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, noclegi rezerwujesz indywidualnie.

Rezerwacja i płatności

Z uwagi na chęć zapewnienia najwyższego komfortu podróży liczba miejsc jest ograniczona!

 • Bilet normalny 169,00 zł;
 • Bilet ulgowy (młodzież 12–18 lat)118,30 zł;
 • Autobus: PKP Suwałki – Wigierska Kolejka – PKP Suwałki — 60,00 zł;
 • Fotografowanie („gonienie”) pociągu z lokalizacją GPS — 45,00 zł;
 • Zestaw obiadowy — 40,00 zł;

W cenę biletu na przejazd (normalny i ulgowy) wliczona jest karta wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego.

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na wydarzenie i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym).

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzeń, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

Regulamin i polityka prywatności

W wycieczce mogą brać osoby powyżej 12 roku życia (pod opieką osoby dorosłej) lub 16 roku życia bez opieki. Najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (GoOut).
  2. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  3. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie. Natomiast osoby powyżej 16. roku życia a przed 18. rokiem życia muszą posiadać i okazać Organizatorowi podpisane oświadczenie rodzica o zgodzie na udział w imprezie. Oświadczenie winno zawierać numer telefonu do rodziców.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  2. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  3. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  4. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  5. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, wydarzenia zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Zgłaszając się na wydarzenie, akceptujesz Regulamin spotkań organizowanych przez Zrobotyzowani oraz politykę prywatności. Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl.