Zrobotyzowani mają zaszczyt zaprosić na zimowy przejazd jednostką ED72-012 dookoła Beskidu Małego.

18 lutego 2023 roku, w sobotę, wybierzemy się w podróż na pokładzie elektrycznego zespołu trakcyjnego ED72-012. Przejedziemy fragmentem szlaku Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, Kolei Miast Śląskich i Galicyjskich oraz Kolei Północnej. Przejazd rozpoczniemy i zakończymy na stacji Sucha Beskidzka, a po drodze zatrzymamy się na wielu urokliwych stacjach i przystankach osobowych, odwiedzając między innymi Wadowice, Kęty, Bielsko-Białą i Żywiec.

To już nasz drugi pociąg w tych okolicach, ale tym razem zmieniamy porę roku i trasę, a drogę powrotną z Żywca pokonamy po zachodzie słońca, co będzie doskonałą okazją do wykonania wieczornych zdjęć na kilku stacjach i przystankach. Statywy w dłoń! 🤠

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

Harmonogram

Ze stacji Sucha Beskidzka wyruszymy o godzinie 8.04. Następnie udamy się linią 97 do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony, gdzie zacznie się nasza przygoda na szlaku Kolei Miast Śląskich i Galicyjskich — przejedziemy całą linią 117 do Bielska-Białej. Dalej pojedziemy linią 139 do Żywca, gdzie dotrzemy około godziny 14.00. Po przerwie obiadowej, około 16.30 wyruszymy w kierunku Suchej Beskidzkiej linią 97. Do celu dotrzemy o 19.00, co zapewni dogodne skomunikowanie z pociągami POLREGIO SA do Krakowa i Zakopanego.

Na trasie zaplanowaliśmy kilkanaście fotostopów na klimatycznych stacjach i przystankach, w tym — po raz pierwszy na organizowanym przez nas przejeździe na normalnym torze — wieczorne w drodze powrotnej.  Osoby fotografujące proszone są o zabranie statywów!
Na pokładzie pociągu będzie z nami WARS-ik, u którego zakupisz kolejowe pamiątki, ciepłą kawę czy zimny napój.

Rozkład jazdy

StacjaPrzyjazdOdjazd
Sucha Beskidzka8.04
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona8.288.40
Żywiec13.3616.33
Sucha Beskidzka19.00

Skład pociągu

Elektryczny zespół trakcyjny ED72-012 z małopolskiego zakładu POLREGIO. Jednostka została wyprodukowana w 1995 roku i jako jedna z ostatnich posiada jeszcze częściowo zachowane wyposażenie wnętrza. W szczególności należy podkreślić, że to będzie pierwszy raz, kiedy nasz pociąg będzie dysponował miejscami pierwszej klasy! W pociągach osobowych od wielu lat nie sprzedaje się w Polsce biletów pierwszej klasy, ale nasz przejazd przypomni czasy, kiedy jednostki ED72 obsługiwały pociągi pospieszne — z miejscami klasy pierwszej i drugiej, a pamiątkowe bilety według klasycznego wzoru dodadzą smaku i uroku.

Skomunikowania

Z Suchej Beskidzkiej wyjedziemy o 8.04, na tę godzinę można dojechać pociągami TLK 53170 „Karpaty” oraz IC 83192 „Podhalanin”, które jadą łącznicą z pominięciem stacji Sucha Beskidzka. Odległość pomiędzy przystankiem Sucha Beskidzka Zamek a stacją to około 2 kilometry. Osobom, które preferują wygodną przesiadkę, proponujemy wysiąść na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, gdzie będzie możliwość wejścia na pokład naszego pociągu (na odcinku Sucha Beskidzka — Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona nie zaplanowaliśmy żadnych dodatkowych postojów). Późniejszy wyjazd z Krakowa zapewni pociąg KMŁ 33145 „Luxtorpeda”, lecz ze względu na godziny kursowania przesiadka z niego na nasz pociąg będzie możliwa wyłącznie na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona.

Wyżywienie

Na pokładzie pociągu będzie z nami WARS-ik, u którego zakupisz kolejowe pamiątki, ciepłą kawę czy zimny napój.

Możesz wykupić bilet na ciepły posiłek, który przygotuje specjalnie dla nas Fabryka Smaku w Żywcu. Do wyboru będą trzy zestawy: mięsny oraz dwa bezmięsne. Co więcej, do każdego dania kawa lub herbata do wyboru.

Zestaw nr 1 (mięsny): schab duszony w sosie + ziemniaki gotowane + zestaw surówek;
Zestaw nr 2 (bezmięsny): pierogi ruskie okraszone cebulką;
Zestaw nr 3 (bezmięsny): opiekany ser + ziemniaki opiekane + zestaw surówek.

Zestawy są w cenie 35 PLN. Kupując bilet przez GoOut, wybierz odpowiedni zestaw obiadowy. W trakcie wydarzenia może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji.
Zamknięcie sprzedaży wyżywienia nastąpi 15 lutego. Jest to podyktowane optymalizacją pracy kuchni, chcemy, by jedzenie było świeże i smaczne.

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego wyżywienie zawsze rezerwujesz indywidualnie.

Nocleg

Z uwagi na ograniczoną bazę noclegową w Suchej Beskidzkiej, polecamy nocleg w Krakowie lub — dla osób chcących połączyć przejazd naszym pociągiem z odwiedzinami stolicy polskich Tatr — w Zakopanem.

Rezerwacja i płatności

Po raz pierwszy będziemy mieć do dyspozycji skład pociągu, który wyposażony jest w miejsca klasy pierwszej, dlatego też — aby wspomnieć czasy, kiedy jednostki ED72 obsługiwały pociągi pospieszne z wydzieloną pierwszą klasą — i u nas będzie taka możliwość!

Z uwagi na zapewnienie odpowiedniego komfortowej podróży, liczba miejsc klasy pierwszej dostępnych w sprzedaży jest ograniczona.

 • Bilet normalny klasa 2 179,00 zł;
 • Bilet ulgowy klasa 2 (młodzież 12–18 lat)125,30 zł;
 • Bilet normalny klasa 1 209,00 zł;
 • Fotografowanie („gonienie”) pociągu z lokalizacją GPS — 45,00 zł.
 • Koszt przejazdu DAB-em + PKL — 99,00 zł.

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na wydarzenie i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym). Prosimy także osoby planujące fotografować pociąg z ogólnodostępnych miejsc o zgłoszenie i zakup biletu.

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzeń, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

Regulamin i polityka prywatności

W wycieczce mogą brać osoby powyżej 12 roku życia (pod opieką osoby dorosłej) lub 16 roku życia bez opieki. Najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej.

Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (GoOut).
  2. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  3. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie. Natomiast osoby powyżej 16. roku życia a przed 18. rokiem życia muszą posiadać i okazać Organizatorowi podpisane oświadczenie rodzica o zgodzie na udział w imprezie. Oświadczenie winno zawierać numer telefonu do rodziców.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  2. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  3. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  4. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  5. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, wydarzenia zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Zgłaszając się na wydarzenie, akceptujesz Regulamin spotkań organizowanych przez Zrobotyzowani oraz politykę prywatności. Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl.