Zrobotyzowani mają zaszczyt zaprosić na przywitanie wiosny w kłębach pary z parowozem Px48-1752 z Ełku do Sypitek i z powrotem.

18 marca 2023 roku, w sobotę, wybierzemy się w podróż na pokładzie historycznego pociągu towarowo-osobowego prowadzonego trakcją parową – Px48-1752. Przejedziemy szlakiem Ełckiej Kolei Wąskotorowej, z Ełku przez Regielnicę, Laski Małe do Sypitek i na most nad rzeką Legą.
To już nasz drugi pociąg w tych okolicach, ale tym razem zmieniamy porę roku.

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

Harmonogram

Ze stacji Ełk Wąskotorowy wyruszymy około godziny 8:30, a wrócimy tam około 16:30. Na trasie zaplanowaliśmy kilkanaście fotostopów oraz przerwę obiadową. Obiad w Sypitkach około godziny 13:30 zapewni nam ełcka restauracja DosPatos. Powrót skomunikujemy z pociągiem REGIO do Olsztyna, który zapewni Wam dogodny powrót do domu.

Skład pociągu

Parowóz Px48-1752 z Ełckiej Kolei Wąskotorowej wyprodukowany w 1951 roku wraz z trzema wagonami 1Aw i dwiema platformami.

Skomunikowania

Z Ełku wyjedziemy tuż po godzinie 8.30, natomiast powrót zaplanowaliśmy na 16:30, tak aby zapewnić skomunikowanie z popołudniowymi pociągami REGIO do Białegostoku i Olsztyna.

Wyżywienie

Możesz wykupić bilet na ciepły posiłek w Sypitkach, który przygotuje specjalnie dla nas ełcka restauracja DosPatos. Do wyboru będą dwa zestawy: mięsny oraz bezmięsny. Co więcej, do każdego dania kawa lub herbata do wyboru.

Kotlet schabowy z ziemniakami i surówką (Zestaw nr 1),
Pierogi z burakiem i prażoną cebulką (Zestaw nr 2).

Zestawy są w cenie 35 PLN. Kupując bilet przez GoOut, wybierz odpowiedni zestaw obiadowy. W trakcie wydarzenia może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji.
Zamknięcie sprzedaży wyżywienia nastąpi 15 marca. Jest to podyktowane optymalizacją pracy kuchni, chcemy, by jedzenie było świeże i smaczne.

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego wyżywienie zawsze rezerwujesz indywidualnie.

Nocleg

Hotel DosPatos

Polecamy również noclegi w Hotelu DosPatos! Dla naszych uczestników 5% zniżki na usługi hotelowe na hasło: „Zrobotyzowani”.

ul. Wojska Polskiego 73A
19-300 Ełk
87 621 70 61 
dospatos.pl

Rezerwacja i płatności

Z uwagi na chęć zapewnienia najwyższego komfortu podróży liczba miejsc jest ograniczona!

 • Bilet normalny 139,00 zł;
 • Bilet ulgowy (młodzież 12–18 lat)97,30 zł;
 • Fotografowanie („gonienie”) pociągu z lokalizacją GPS — 45,00 zł.
 • Zestaw obiadowy — 35,00 zł.

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na wydarzenie i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym). Prosimy także osoby planujące fotografować pociąg z ogólnodostępnych miejsc o zgłoszenie i zakup biletu.

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzeń, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

Regulamin i polityka prywatności

W wycieczce mogą brać osoby powyżej 12 roku życia (pod opieką osoby dorosłej) lub 16 roku życia bez opieki. Najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej.

Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (GoOut).
  2. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  3. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie. Natomiast osoby powyżej 16. roku życia a przed 18. rokiem życia muszą posiadać i okazać Organizatorowi podpisane oświadczenie rodzica o zgodzie na udział w imprezie. Oświadczenie winno zawierać numer telefonu do rodziców.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  2. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  3. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  4. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  5. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, wydarzenia zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Zgłaszając się na wydarzenie, akceptujesz Regulamin spotkań organizowanych przez Zrobotyzowani oraz politykę prywatności. Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl.