Zrobotyzowani mają zaszczyt zaprosić na wycieczkę W Lidce i w Puszczy.

3 grudnia 2022 roku wybierzemy się w wyjątkową podróż jedyną zachowaną koleją wąskotorową zbudowaną przez PKP po 1945 roku. W przejeździe przez Puszczę Iłżecką towarzyszyć nam będzie skład Lyd1-252 + Bxhpi + brankard oraz Lyd1-251 + letniak + letniak. Podczas wycieczki odwiedzimy Starachowice, Lipie, Marcule i Iłżę.

Nie przegap takiej okazji, zgłoś się już dziś!

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

ZMIANY W WYDARZENIU

Szanowni Państwo,
ze względu na olbrzymie zainteresowanie pociągiem specjalnym uruchamiamy dodatkową komunikację autobusową pomiędzy trasami kolejki. Co więcej, ze względu na niskie temperatury i podróż wagonami letniakami z Iłży do Marcul i z powrotem przerwa obiadowa odbędzie się w lokalu „BarPodLasem” w Pastwiskach — Iłża 20. Autosan i dodatkowy bus dowiozą Państwa na obiad i przewiozą z obiadu do st. Lipie. W związku z tym zmianie uległo menu. W razie konieczności zmiany zakupionego pakietu żywieniowego — prosimy o kontakt mailowy. Zmianie uległ rozkład jazdy. Wrócimy do stacji Starachowice przed godziną 17:00, skomunikowania zostaną zachowane.

W związku z brakiem ogrzewania uprzejmie prosimy Naszych Gości o odpowiednio ciepłe i przeciwdeszczowe ubranie się.

HARMONOGRAM

Ze stacji Starachowice Wschodnie Wąskotorowe nasz pociąg wyruszy ok. 9:50. Stamtąd pojedziemy w stronę mijanki w Lipiu, gdzie zmienimy środek transportu na zabytkowego Autosana i dodatkowego busa. Przejedziemy na drugi czynny odcinek kolejki starachowickiej. W Iłży ponownie wsiądziemy do pociągu, którym pojedziemy do stacji Marcule.
Po krótkim postoju w Marculach wrócimy pociągiem do Iłży, skąd Autosan i dodatkowy bus przewiezie nas do Baru pod Lasem, gdzie zaplanowana jest przerwa obiadowa.
Po przerwie obiadowej wsiądziemy do autobusu i busa i przejedziemy do st. Lipie, po czym wsiądziemy w pociąg, który zabierze nas w klimatyczną podróż do Starachowic.

Wycieczkę zakończymy na stacji Starachowice Wschodnie Wąskotorowe około godziny 17:00. Nasz pociąg będzie skomunikowany z porannymi i wieczornymi pociągami na stacji Starachowice Wschodnie.

Na trasie zaplanowaliśmy fotostopy oraz przerwę obiadową około godziny 14:30. Planujemy również fotostopy w drodze powrotnej do Starachowic, która będzie już po zachodzie słońca. Osoby fotografujące proszone są o zabranie statywów! 🤠

Podane godziny są godzinami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie.

SKŁAD POCIĄGU

Na części starachowickiej skład pociągu będzie zestawiony z lokomotywy Lyd1-252 oraz wagonu osobowego produkcji rumuńskiej i wagonu brankardu.
Na części iłżeckiej skład pociągu będzie zestawiony z lokomotywy Lyd1-251 oraz dwóch wagonów typu „letniak”. W związku z brakiem ogrzewania uprzejmie prosimy Naszych Gości o odpowiednio ciepłe i przeciwdeszczowe ubranie się.

SKOMUNIKOWANIE

Dla osób dojeżdżających z Warszawy mamy wyjątkową propozycję – dojazd na stację w Starachowicach zabytkowym Autosanem H9, należącym do firmy Bart Bus. Autobus przeszedł niedawno „wsteczną modernizację”, dzięki czemu odzyskał swój fabryczny wygląd. Trzeba przyznać, że prezentuje się fantastycznie!

Odjazd z przystanku autobusowego Dworzec Gdański (ul. RYDYGIERA) (skomunikowanie ze stacją PKP Warszawa Gdańska, stacją metra Dw. Gdański, tramwajami i autobusami) około godziny 5:45.
Stacja Warszawa Wschodnia (ul. Kijowska) – godzina 6:00.
Do stacji w Starachowicach przyjedziemy chwilę przed godziną 9:00.

W drogę powrotną autobus wyruszy o godzinie 17:00.
Powrót do stacji Warszawa Wschodnia – godzina 20:00.
Powrót do stacji Dworzec Gdański (ul. RYDYGIERA)- godzina 20:15.

Autobus będzie także towarzyszył nam podczas jazdy pociągiem, pozując na potrzeby fotografów.

BILETY NA AUTOBUS

Cena biletu na przejazd autobusem (przejazd TAM + POWRÓT) wynosi 99 zł. Dostępne są także bilety ulgowe dla dzieci w wieku od 12. do 18. roku życia w cenie 69 zł.

Proponujemy również skomunikowany dojazd pociągami zgodnie z poniższą tabelą.

WYŻYWIENIE

Możesz wykupić bilet na ciepły posiłek, który przygotuje specjalnie dla nas BarPodLasem z Iłży. Do wyboru są dwa zestawy:

 • Zestaw nr 1 (mięsny): pierogi z mięsem + zupa żurek
 • Zestaw nr 2 (bezmięsny): pierogi ruskie + zupa barszcz czerwony

Zestawy są w cenie 35 PLN. Kupując bilet przez GoOut, wybierz odpowiedni zestaw obiadowy. W trakcie wydarzenia może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji.

Zamknięcie sprzedaży wyżywienia nastąpi 30 listopada. Jest to podyktowane optymalizacją pracy kuchni.

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego wyżywienie zawsze rezerwujesz indywidualnie.

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Ceny biletów kształtują się następująco:

 • Bilet normalny (pula dodatkowa) – 99 zł;
 • Bilet ulgowy (dzieci 12-18 lat) – ulga 30% (pula dodatkowa) – 69,30 zł;
 • Bilet normalny99 zł;
 • Bilet ulgowy (dzieci 12-18 lat)ulga 30% – 69,30 zł;
 • Bilet na autobus normalny – 99 zł;
 • Bilet na autobus ulgowy – 69 zł;
 • Bilet na obiad – 35 zł;
 • Fotografowanie („gonienie”) pociągu z lokalizacją GPS – 45 zł.

Link do rezerwacji:

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.

Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

GoOut

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na wydarzenie i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym). Prosimy także osoby planujące fotografować pociąg z ogólnodostępnych miejsc o zgłoszenie i zakup biletu.

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzenia, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

REGULAMIN I POLITYKA PRYWATNOŚCI

W wycieczce mogą brać osoby powyżej 12 roku życia (pod opieką osoby dorosłej) lub 16 roku życia bez opieki. Najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (GoOut).
  2. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  3. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  2. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  3. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  4. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  5. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, wydarzenia zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Zgłaszając się na wydarzenie, akceptujesz Regulamin spotkań organizowanych przez Zrobotyzowani oraz politykę prywatności. Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl.

Pozdrawiamy!

Zespół Zrobotyzowani