Witajcie! „Zrobotyzowani” mają zaszczyt zaprosić Was na kolejne w tym roku wydarzenie z cyklu kolejowych imprez fotograficznych. Tym razem zabierzemy Was w sentymentalną podróż z Rud do Rybnika-Stodół i Stanicy, a nawet więcej, bowiem Stanicę odwiedzimy dwa razy.

Wybierzemy się na aż trzy różne składy! Co więcej, na trasie będziemy krzyżować się z czwartym, rejsowym składem.

Harmonogram imprezy:

Wschód słońca jest spodziewany o godzinie: 04:48, a zachód o godzinie: 20:36 – światła do zdjęć z pewnością nie zabraknie.

Manewry na stacji w Rudach rozpoczniemy już o godzinie 7:30. Punktualnie o godzinie 8:00 wyruszymy pierwszym pociągiem zestawionym z Lxd2-08 + Lxd2-373 + 6 szt. wagonów węglarek w kierunku Rybnika-Stodół, gdzie zameldujemy się o godzinie 9:20. Po manewrach, o godzinie 9:50, ruszymy w drogę powrotną do Rud.

Przed składem towarowym, goście będą poruszali się motowozem.

O godzinie 11:00, na stacji w Rudach miniemy się z pociągiem rejsowym, oznaczonym na poniższym rozkładzie jako R1. Chwilę później rozpoczną się manewry, podczas których do naszego składu zostaną doprzęgnięte wagony towarowe, a o godzinie 12:10 rozpoczniemy podróż do Stanicy.

Tu, skład będzie prezentował się nieco inaczej -> Lxd2-08 + Lxd2-373 + 11 szt. wagonów węglarek + 2 szt. wagonów krytych + polewaczka. W tym przypadku również przed składem towarowym, goście będą poruszali się motowozem.

Do Stanicy dotrzemy po nieco ponad godzinie, o 13:25. Tam, podczas trwającej 40 minut przerwy, wykonane zostaną niezbędne manewry, a uczestnicy imprezy będą mieli możliwość zjedzenia obiadu (o obiadach piszemy w dalszej części wpisu).

O godzinie 14:05 wyruszymy w drogę powrotną do Rud, gdzie dotrzemy o 16:05. Tam ponownie odbędą się manewry – do wagonu motorowego Mbxd2 dołączony zostanie wagon Bxhpi. Tak zestawionym składem ponownie udamy się do Stanicy i z powrotem (odjazd z Rud: 16:30, przyjazd do Rud: 18:15).

Gdy ostatni pociąg specjalny zakończy swój kurs w Rudach, uczestnicy będą mogli obejrzeć ostatnie tego dnia manewry przy pociągu specjalnym, a następnie udać się na grupową integrację przy ognisku. Bawimy się aż do godziny 22:00! – Z racji, że nie chcemy narzucać Wam naszych gustów, jedzenie i picie jest po Waszej stronie. My zapewniamy dobrze rozpalone ognicho i miejsca do siedzenia i jedzenia!

Planowany rozkład jazdy ważny w dn. 2021-07-24

Skomunikowanie:

Istnieje możliwość dojazdu autobusem z Rybnika do Rud oraz z powrotem. Rozkład linii numer 43 ZTZ przedstawiamy poniżej.

Kolorem pomarańczowym oznaczono alternatywny dojazd/powrót na pociągi rozpoczynające/kończące bieg w trakcie imprezy

Skład pociągu:

Impreza „Rudzkie opowieści Zrobotyzowanych” będzie wyjątkowa, ponieważ na uczestników będą czekały aż trzy składy:

 1. Lxd2-08 + Lxd2-373 + 11x wagon węglarka + 2x wagon kryty + polewaczka
 2. Mbxd2
 3. Mbxd2 + Bxhpi.

Jedzenie:

Obiad:

W formularzu rezerwacji można domówić ciepłe posiłki, które przygotuje specjalnie dla nas Restauracja Cysterska z Rud. Z racji optymalizacji logistyki, dostępne są dwa zestawy:

 • pieczeń wieprzowa, kluski, buraczki, sos pieczeniowy
 • papardelle z pesto bazyliowym i suszonymi pomidorami

Do obu dań kawa, herbata, woda gaz/niegaz do wyboru.

Zestawy są w cenie 30 PLN. W trakcie imprezy może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji. Obiad zostanie dowieziony na stację w Stanicy na godzinę 13:25, kiedy to będzie aż 40 minut przerwy na posiłek.

Noclegi:

Dom Pielgrzyma – Klasztor Cystersów

Klasztor dysponuje sporą liczbą miejsc noclegowych. Gorąco polecamy tę lokalizację. Mieliśmy już okazję z niej korzystać, a podczas tej imprezy na pewno skorzystamy ponownie. Dołącz do nas!

Cena za osobę: 72 zł

Cena za osobę ze śniadaniem 85,50 zł

Ceny zawierają 10% rabatu na hasło: Zrobotyzowani, kolejka.

Nie chcemy narzucać swoich priorytetów, dlatego prosimy o indywidualną rezerwację noclegów.

Strona klasztoru

Covid-19:

W związku z pandemią koronawirusa każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do częstej dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa maseczką oraz zachowywania odstępu przynajmniej półtora metra od siebie. Rażący brak przestrzegania obowiązku będzie skutkował natychmiastowym wydaleniem z imprezy.

Regulamin i Polityka Prywatności:

Nie ma limitu wiekowego uczestników wycieczki, a najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (np. GoOut, Google Forms).
  1. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  1. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  1. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  1. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  1. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  1. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, imprezy zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Rezerwując przejazd, akceptujesz regulamin imprezy i politykę prywatności Zrobotyzowani.

Rezerwacja i płatności:

Cena przejazdu:

 • dla jednej osoby: 90 PLN;
 • dla dwóch osób: 180 PLN;
 • dla trzech osób: 270 PLN;
 • dla czterech osób: 360 PLN;
 • dla pięciu osób: 450 PLN;
 • dla sześciu osób: 540 PLN.

płatne do 23 lipca 2021.

Dobrowolna składka dla osób goniących samochodem: 30 PLN/os.
na konto PKO BP: 30 1020 1013 0000 0502 0339 5084,
tytułem: Samochodem za Rudy

Szczegóły płatności zostaną wysłane po rejestracji uczestnictwa w formularzu pod adresem:

https://forms.gle/nZHWBwipKqAeNRJ68

Po wypełnieniu formularza opłać przejazd. Natychmiast po otrzymaniu wpłaty wyślemy do Ciebie SMSa z potwierdzeniem rezerwacji.

Pamiętaj, że kolejność wpłat jest decydująca! Termin wpłaty decyduje, czy przypadkowo nie trafisz na listę rezerwową.
W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.