Zrobotyzowani mają zaszczyt zaprosić na kolejną imprezę kolejową na malowniczej linii Ełckiej Kolei Wąskotorowej.

18 września 2022 roku, w niedzielę, wybierzemy się w podróż z Ełku do Sypitek i z powrotem. Tym razem nasz pociąg obsłuży wagon motorowy MBxd2-220, który przez niemal 20 lat czekał na lepsze czasy. Teraz, po naprawie głównej, będzie to jego pierwszy przejazd specjalny!

HARMONOGRAM

Ze stacji Ełk Wąskotorowy wyruszymy ok. 9:30, a do Sypitek przyjedziemy o 13:15. W drogę powrotną wyruszymy o 14:15, aby dotrzeć do Ełku około 16:30. Nasz pociąg będzie skomunikowany z porannymi i wieczornymi pociągami na stacji Ełk. Na trasie zaplanowaliśmy kilkanaście fotostopów oraz przerwę obiadową. Obiad ok. godz. 13:15 zapewni nam restauracja DosPatos w Sypitkach.

UWAGA! PODANE GODZINY SĄ GODZINAMI RAMOWYMI I BĘDĄ ZMIENIANE W ZALEŻNOŚCI OD ROZKŁADU POCIĄGÓW PKP INTERCITY ORAZ POLREGIO PO WRZEŚNIOWEJ KOREKCIE.

SKŁAD POCIĄGU

Spalinowy wagon motorowy MBxd2-220, świeżo po naprawie głównej!

Serdeczne podziękowania dla Łukasza Kuczewskiego (Kultowe Stopiątki) za zgodę na wykorzystanie zdjęć.

WYŻYWIENIE

Możesz wykupić bilet na ciepły posiłek, które przygotuje specjalnie dla nas restauracja DosPatos w Sypitkach. Do wyboru są dwa zestawy: mięsny oraz bezmięsny

 • Zestaw nr 1 (mięsny): kotlet schabowy z ziemniakami oraz surówką,
 • Zestaw nr 2 (bezmięsny): pierogi z burakiem.

Dodatkowo, do każdego dania kawa lub herbata do wyboru.

Zestawy są w cenie 35 PLN. Kupując bilet przez GoOut, wybierz odpowiedni zestaw obiadowy. W trakcie imprezy nie będzie możliwości domówienia obiadu przez osoby, które nie zakupiły uprzednio odpowiedniego biletu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji. Obiad zostanie dostarczony na godzinę 15:45, kiedy to będzie aż godzinna przerwa na posiłek.

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego wyżywienie zawsze rezerwujesz indywidualnie.

NOCLEG

Polecamy nocleg w Hotelu DosPatos lub Hostelu Open Tours na dworcu kolejowym w Ełku.

Hotel DosPatos

ul. Wojska Polskiego 73A
19-300 Ełk
87 621 70 61 
dospatos.pl

Hostel Open Tours

ul. Jarosława Dąbrowskiego 1
19-300 Ełk
510 687 714
hostel.elk.pl

Nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, dlatego noclegi zawsze rezerwujesz indywidualnie.

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Ceny biletów kształtują się następująco:

 • Bilet normalny149 zł;
 • Bilet ulgowy (dzieci 12-18 lat)111,80 zł;
 • Bilet na obiad – 35 zł;
 • Fotografowanie („gonienie”) pociągu z lokalizacją GPS – 40 zł.

Link do rezerwacji:

Zgłoszenia na imprezę przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na imprezę i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym). Prosimy także osoby planujące fotografować pociąg z ogólnodostępnych miejsc o zgłoszenie i zakup biletu.

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

REGULAMIN I POLITYKA PRYWATNOŚCI

W wycieczce mogą brać osoby powyżej 12 roku życia (pod opieką osoby dorosłej) lub 16 roku życia bez opieki. Najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej.

Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (GoOut).
  2. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  3. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  2. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  3. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  4. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  5. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, imprezy zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Zgłaszając się na imprezę, akceptujesz Regulamin imprez organizowanych przez Zrobotyzowani oraz politykę prywatności. Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl.

Pozdrawiamy!

Zespół Zrobotyzowani