Zrobotyzowani mają zaszczyt zaprosić na wycieczkę Beskidzki impuls!

9 grudnia 2023 roku, w sobotę, zwiedzimy nowosądecki NEWAG. Następnie przejedziemy się zabytkowym Jelczem M11, którym na co dzień zajmuje się Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji w Nowym Sączu. Zobaczymy również kolej gondolową na Jaworzynę Krynicką. A na sam koniec planujemy wizytę na Górze Parkowej, gdzie funkcjonuje najstarsza w Polsce kolej linowo-terenowa, której maszynownię zamierzamy zwiedzić.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Przy rezerwacji obowiązuje kolejność zgłoszeń, warunkiem uzyskania potwierdzenia rezerwacji jest dokonanie opłaty za imprezę.

Miejsce zbiórki

Wycieczkę planujemy zacząć zbiórką na dworcu PKP Nowy Sącz o godzinie 7:45. Spotykamy się przed wejściem na kładkę łączącą NEWAG S.A. z dworcem kolejowym.

W Krynicy-Zdrój na Górze Parkowej około godziny 16:00 planujemy zakończyć nasze wydarzenie.

Harmonogram – opis imprezy

Wycieczkę planujemy zacząć zbiórką na dworcu PKP Nowy Sącz o godzinie 7:45.

Wydarzenie zaczniemy od zwiedzania, na co dzień niedostępnego, nowosądeckiego zakładu spółki NEWAG S.A., producenta elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów, gdzie zobaczymy hale produkcyjne oraz lakiernię.

Po zwiedzeniu zakładu w Nowym Sączu przejedziemy się do Krynicy-Zdrój zabytkowym Jelczem M11, którym na co dzień zajmuje się Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji w Nowym Sączu.

W Krynicy-Zdrój udamy się na przejazd najdłuższą koleją gondolową w Polsce. Trasa wiodąca na szczyt Jaworzyny Krynickiej została uruchomiona w 1997 roku i ma długość 2223 metrów.

Stacja dolna znajduje się na wysokości 645 metrów n.p.m., a górna — 1113 metrów n.p.m., skąd rozciąga się piękny widok na okolicę. Czas przejazdu w jedną stronę wynosi 7 minut.

Po przejażdżce i zwiedzaniu zakamarków kolejki udamy się w kierunku centrum uzdrowiska, gdzie czeka na nas atrakcja dokładnie 60 lat starsza: uruchomiona w 1937 roku kolej linowo-terenowa na Górę Parkową.

Ten funikular jest pierwszym w Polsce i zarazem może poszczycić się zachowaniem oryginalnych wagonów wyprodukowanych w szwajcarskich zakładach Von Roll. Stacje kolei reprezentują modernizm lat 30. Z kolei jedną ze ścian wewnętrznych dolnej stacji zdobi ceramika z Łysej Góry. Dla nas gratką jednak będzie przede wszystkim przejazd i możliwość zajrzenia do miejsca na co dzień niedostępnego — maszynowni.

Z Góry Parkowej rozpościera się panorama Krynicy-Zdroju. Po zakończeniu atrakcji technicznych, w restauracji na piętrze stacji górnej uczcimy 86. urodziny kolei (ponieważ tak się składa, że nasze odwiedziny przypadną dzień po tej rocznicy — kolej uruchomiono bowiem 8 grudnia 1937 roku), gdzie zakończymy nasze wydarzenie.

Skomunikowania

Na miejsce wydarzenia najwygodniej dostać się koleją.

Wyżywienie

Zaplanowaliśmy przerwę obiadową w Restauracji Parkowej, która znajduje się przy górnej stacji kolei linowo-terenowej na Górze Parkowej.

Dla uczestników, którzy kupili opcję z wyżywieniem, do wyboru będą dostępne dwa zestawy obiadowe:

 • Zestaw mięsny — Kotlet schabowy z purée ziemniaczanym i kiszoną kapustą.
 • Zestaw bezmięsny — Tagliatelle w sosie z leśnych grzybów z warzywami julienne i parmezanem.

Rezerwacja i płatności

 • Zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Umowy Imprez organizowanych przez Zrobotyzowanych.
 • Wypełnij formularz rezerwacyjny, podając dane swoje i wszystkich zgłaszanych przez Ciebie Uczestników i wybierając opcje Imprezy, które Cię interesują.
  Pamiętaj, że osoba zgłaszająca musi być pełnoletnia w dniu wysłania zgłoszenia, oraz musi być jednym z Uczestników Imprezy.
  Uczestnicy w dniu Imprezy muszą mieć skończone co najmniej 16 lat.
 • W ciągu 1 dnia roboczego prześlemy na podany w formularzu adres email Umowę o Świadczenie Usług Turystycznych, łączną kwotą do zapłaty i danymi do wykonania przelewu bankowego.
  Na przelew będziemy czekali 3 dni robocze — po tym czasie Twoja rezerwacja zostanie anulowana.
 • Po zaksięgowaniu przez nas przelewu (zwykle: następnego dnia roboczego) otrzymasz potwierdzenie rezerwacji na podany w formularzu adres e-mail.

Ceny biletów kształtują się następująco:

 • Bilet normalny;
  • Bez wyżywienia — 279,00 zł z VAT;
  • Z obiadem mięsnym — 299,00 zł z VAT;
  • Z obiadem bezmięsnym — 299,00 zł z VAT;
 • Bilet ulgowy (osoby 16 – 18 lat)
  • Bez wyżywienia — 223,20 zł z VAT;
  • Z obiadem mięsnym — 239,20 zł z VAT;
  • Z obiadem bezmięsnym — 239,20 zł z VAT;

Formularz rezerwacyjny będzie aktywny od soboty, 18 listopada 2023 roku, od godziny 20:00.

FAQ i OBOWIĄZEK INFORMACYJNY WOBEC KLIENTA

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kto może kupić bilet na wydarzenie?

Kupujący musi mieć ukończone 18 lat w dniu wysyłania zgłoszenia, posiadać numer PESEL, oraz być uczestnikiem wydarzenia.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Każdy, kto posiada skończone co najmniej 16 lat w dniu wydarzenia oraz posiada numer PESEL.

Ile biletów może kupić jeden zamawiający?

Zamawiający może kupić bilety dla maksymalnie 5 uczestników, przy czym zamawiający sam musi być uczestnikiem.

Jak działają zapisy na wydarzenie?

W ciągu 24 h po wypełnieniu formularza, na podany w nim przez zgłaszającego adres mailowy, zostanie przesłana umowa o świadczeniu usług turystycznych wraz z danymi do płatności i ogólnymi warunkami umowy.

Po zaksięgowaniu przez nas przelewu (zwykle: następnego dnia roboczego) zostanie wysłany e-mail potwierdzający na adres podany w formularzu.

Ile mam czasu na opłacenie biletu?

Czas na opłacenie rezerwacji wynosi 3 dni robocze od przesłania poprawnie wypełnionego formularza. Po tym czasie, w przypadku nieotrzymania przelewu, anulujemy rezerwację.

Jakie są wymagania językowe?

Zwiedzanie prowadzimy w języku polskim, który powinieneś znać przynajmniej w pełnym stopniu komunikatywnym.

Czy impreza turystyczna jest dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej?

Ze względu na liczne schody, pochylenia, miejsca bardzo trudno dostępne i priorytet bezpieczeństwa uczestników, niestety impreza nie jest dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Jaka jest minimalna liczba osób wymaganych, aby impreza turystyczna się odbyła?

Dla niniejszej imprezy turystycznej jest to minimalnie 20 osób.

Co się stanie, jeżeli Organizator stanie się niewypłacalny?

W przypadku gdy organizator turystyki stanie się niewypłacalny, wpłaty zostaną zwrócone. Jeżeli organizator turystyki stanie się niewypłacalny po rozpoczęciu imprezy turystycznej i jeżeli impreza turystyczna obejmuje transport, zapewniony jest powrót podróżnych do kraju. Organizator posiada Gwarancję Ubezpieczeniową numer GT 180/2022, udzieloną przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul Gwiaździsta 62, KRS: 0000002736, NIP: 8951007276, REGON: 272324625.

Ile dni będzie trwać impreza turystyczna?

Niniejsza impreza turystyczna potrwa mniej niż 24 godziny, czyli 1 dzień.

Ile zapewniacie noclegów i w jakim będą standardzie?

Ze względu na krótki czas trwania imprezy — mniej niż 24 godziny — nie przewidujemy noclegów.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć interesującej Cię odpowiedzi lub jeśli masz problem z wypełnieniem formularza, zachęcamy do kontaktu.

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy wyłącznie za pomocą formularza dostępnego na stronie https://zrobotyzowani.com.pl/beskidy-2023.

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzeń.

Najważniejsze zapisy Ogólnych Warunków Umowy

Minimalny wiek uczestnika niniejszej imprezy to ukończone 16 lat.

Najważniejsze punkty Ogólnych Warunków Umowy (OWU) znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego dokumentu OWU.

 1. W Imprezie płatnej mogą brać udział tylko Uczestnicy, którzy zaakceptowali niniejsze OWU oraz:
  1. dokonali zakupu odpowiedniego biletu (uwzględniając uprawnienia do zniżek) za pośrednictwem Platformy Sprzedaży, lub
  2. zawarli Umowę z Organizatorem za pośrednictwem poczty e-mail i dokonali płatności przelewem na konto Organizatora.
 2. Zamawiający przyjmuje na siebie odpowiedzialność za zapłatę pełnej kwoty ceny Imprezy za wszystkich Uczestników wymienionych w Umowie. Jest także odpowiedzialny za informowanie zgłoszonych Uczestników o wszystkich szczegółach dotyczących Imprezy. Zamawiający podpisujący Umowę musi być Osobą Pełnoletnią. Zawarcie Umowy na rzecz Osoby Nieletniej wymaga pisemnej zgody jej rodziców lub prawnych opiekunów, której kopia musi zostać dostarczona do Organizatora przed rozpoczęciem Imprezy.
 3. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających, w ubiorze niezgodnym z wymaganiami Gospodarza oraz bez wyposażenia BHP (informacje o ubiorze każdorazowo są przekazywane w opisie danej Imprezy) nie będą dopuszczone do udziału w Imprezie, a opłata za udział w Imprezie, nie zostanie im zwrócona.
 4. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich Uczestników, w trakcie Imprezy, osoby spożywające alkohol, zażywające środki odurzające oraz nieprzestrzegające zasad BHP, będą każdorazowo wydalane z Imprezy w trybie natychmiastowym, bez względu na aktualną lokalizację, a także bez możliwości ubiegania się o zwrot wszystkich poniesionych kosztów.
 5. W trakcie Imprez przedstawiciele Organizatora mogą rejestrować dźwięk, wykonywać zdjęcia i filmy służące do ilustrowania relacji z Imprez, kampanii promocyjnych Organizatora, Gospodarza i podmiotów współpracujących. Udział w Imprezie oznacza zgodę na publikację wizerunku Uczestnika na stronach Organizatora, Gospodarza i podmiotów współpracujących, w materiałach reklamowych, prasowych, artykułach naukowych i wszelkich innych materiałach, promujących wiedzę o Zrobotyzowanych i popularyzujących wiedzę o technice, kolei oraz w innych środkach masowego przekazu, administrowanych przez Organizatora (np. Facebook).
 6. Podczas Imprez należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez Gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP:
  1. bezwzględnie stosować się do poleceń Gospodarza, wydawanych w trakcie trwania Imprez,
  2. zachowywać porządek i spokój,
  3. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej,
  4. do Imprezy przystępować wyłącznie w wymaganym przez Organizatora ubiorze,
  5. poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach i w dozwolonych miejscach;
  6. zachować szczególną ostrożność (uważać na nierówne podłoża, otwory technologiczne w podłożu, niskie stropy oraz wystające z nich elementy),
  7. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia,
  8. pod żadnym pozorem nie zbliżać się do urządzeń szczególnie niebezpiecznych (np. transformatory, piece hutnicze, maszyny w trakcie pracy),
  9. nie spożywać posiłków w trakcie Imprezy, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych,
  10. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie Imprezy,
  11. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie Imprezy, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu Uczestników powstałe w trakcie Imprezy. Odwiedzane obiekty, jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze oraz przejazdy specjalne, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy Uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne, a także innych Uczestników.
 8. W przypadku rażącego naruszania przez Uczestnika przepisów porządkowych lub OWU Imprezy skutkujących wezwaniem stosownych organów porządkowych, Organizator zastrzega sobie prawo wydalenia Uczestnika z Imprezy na jego koszt, bez obowiązku zwrotu kosztów niewykorzystanych świadczeń Imprezy.

Zgłaszając się na wydarzenie, akceptujesz Ogólne Warunki Umowy wraz z polityką przetwarzania danych osobowych, stanowiącą załącznik nr 1 do OWU.
Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl lub telefonicznie: +48 792 755 838