Zrobotyzowani mają zaszczyt zaprosić na wycieczkę „Jesienna eksploracja KWB Konin”!

4 października 2024 roku, w piątek, po raz kolejny znajdziemy się na terenie Kopalni Węgla Brunatnego „Konin”. Dzięki uprzejmości PAK Kopalnia Węgla Brunatnego „Konin” S.A., PAK Górnictwo sp. z o.o. oraz Kolei Górniczych mamy możliwość zwiedzenia warsztatów mechanicznych, zobaczenia dyspozytorni ruchu, a nawet zwiedzenia koparki od środka! Zapraszamy Was na wydarzenie związane z wydobyciem węgla brunatnego – „Jesienna eksploracja KWB Konin”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak funkcjonuje kopalnia węgla brunatnego, a w tym otrzymać odpowiedzi na nurtujące Was pytania, ta wycieczka jest do tego idealną okazją!

Liczba miejsc jest ograniczona.

Wycieczka jest wydarzeniem niebędącym imprezą turystyczną.

Przy rezerwacji obowiązuje kolejność zgłoszeń, warunkiem uzyskania potwierdzenia rezerwacji jest dokonanie opłaty za wydarzenie.

Zapisy na wydarzenie rozpoczną się w piątek, 16 sierpnia 2024 roku, o godzinie 20:00.

Przy zakupie biletu zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.
Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

Miejsce zbiórki

Wycieczkę planujemy rozpocząć zbiórką, przy wieży wodnej — obok budynku dworca kolejowego w Koninie o godzinie 8:45.

Wydarzenie planujemy zakończyć około godziny 19:00 przy dworcu kolejowym w Koninie, czyli w tym samym miejscu, w którym rozpoczniemy wydarzenie.

Harmonogram – opis wydarzenia

Zbiórka

Spotykamy się przy budynku dworca kolejowego w Koninie 4 października 2024 roku o godzinie 8:45. Przed rozpoczęciem zwiedzania odbędzie się obowiązkowe szkolenie BHP. Naszą wycieczkę zakończymy około godziny 19:00.

Harmonogram wydarzenia:

Podczas wycieczki na terenie zakładów górniczych będziemy mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi elementami i procesami działania tego dynamicznego środowiska. Na wstępie odwiedzimy warsztaty mechaniczne, gdzie otrzymamy dogłębne wyjaśnienie różnych procesów naprawczych i konserwacyjnych. Będziemy mieli okazję zapoznać się z pracą warsztatu, np. z bliska zobaczymy proces obręczowania zestawów kołowych.

Następnie przejdziemy do punktu przeładunkowego, gdzie zobaczymy ładowarko-zwałowarkę ŁZKS-500.29,5 i przyjrzyjmy się jej działaniu.

Kolejnym etapem naszej eksploracji będzie poznanie urządzeń i maszyn wydobywczych. Z bliska przyjrzymy się pracy koparek, a nawet będziemy mieli okazję zobaczyć jedną od środka, co pozwoli nam lepiej zrozumieć zasady ich działania oraz kompleksowe procesy eksploatacyjne i utrzymaniowe. Omówimy kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem, wydajnością i technicznymi aspektami pracy tych maszyn.

Aby dobrze zrozumieć zasady eksploatacji maszyn górniczych, zobaczymy również odkrywkę Tomisławice (program wycieczki nie przewiduje wejścia do środka). Zanim jednak dotrzemy do odkrywki, przewidujemy przerwę obiadową. Z odkrywki Tomisławice, jeżeli starczy czasu, przejedziemy do dyspozytorni ruchu kopalni, gdzie zobaczymy tablice synoptyczne i omówimy zasady ruchu na kopalni. Stamtąd wrócimy bezpośrednio na dworzec kolejowy w Koninie, gdzie zakończymy wydarzenie.

W trakcie wydarzenia będziemy poruszać się wynajętym na potrzeby wydarzenia autokarem.

Chcesz zobaczyć, czego możesz się spodziewać podczas tej wycieczki? Zapoznaj się z relacją z naszej wizyty w KWB „Konin”, w ramach minionego wydarzenia „W Świecie Koparek i Taśmociągów”!

Bezpieczeństwo i ubiór

Zachęcamy do zabrania ze sobą wody do picia.

Każdy uczestnik wycieczki jest zobowiązany do założenia długich spodni, zakrywających kostkę oraz wygodnego, stabilnego obuwia na grubej podeszwie. Osoby ubrane niezgodnie z powyższymi zasadami nie zostaną dopuszczone do zwiedzania.

Skomunikowania

Na miejsce zbiórki najdogodniej dostać się koleją. Poniżej przygotowaliśmy skomunikowania dla stacji kolejowej Konin:

Wyżywienie

Będzie dostępne dla uczestników, którzy wybrali i opłacili opcję z wyżywieniem, do wyboru będą dostępne dwa zestawy obiadowe.

  • Zestaw mięsny — zupa pieczarkowa z łazankami, schab panierowany, ziemniaki z koperkiem, kapusta zasmażana.
  • Zestaw bezmięsny — zupa pieczarkowa z łazankami, ser Halloumi grillowany, bataty, sałatka.

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.
Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.

Wyjątkowa pamiątka

Nowość!

Przy okazji tego wydarzenia, zachęcamy Was do zamówienia nowych Zrobotyzowanych gadżetów ze wzorem SRs 1800 „Dolores”

Do wyboru bluzy, kubki, T-shirty oraz torby,

Zobacz je z bliska w naszym sklepie z gadżetami!

Rezerwacja i płatności

Ceny biletów kształtują się następująco:

  • Bilet normalny:
    • Bez wyżywienia — 279,00 zł;
    • Z obiadem mięsnym — 299,00 zł;
    • Z obiadem bezmięsnym — 299,00 zł;
  • Bilet ulgowy (osoby 12-17 lat):
    • Bez wyżywienia — 223,20 zł;
    • Z obiadem mięsnym — 239,20 zł;
    • Z obiadem bezmięsnym — 239,20 zł;

Podana cena zawiera podatek VAT i jest ceną ostateczną za udział w wydarzeniu.


Zapisy na wydarzenie rozpoczną się w piątek, 16 sierpnia 2024 roku, o godzinie 20:00.

FAQ i OBOWIĄZEK INFORMACYJNY WOBEC KLIENTA

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Minimalny wiek uczestnika niniejszej wydarzenia to ukończone 12 lat.

Prosimy o zapoznanie się z treścią całego dokumentu Ogólnych Warunków Umowy.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć interesującej Cię odpowiedzi lub jeśli masz kłopot z wypełnieniem formularza, zachęcamy do kontaktu.

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na wydarzenie i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym).

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzeń.

Przy zakupie biletu, zachęcamy do wyrażenia dobrowolnej zgody na kontakt marketingowy.
Pozwoli to nam na bezpośrednie wysłanie dodatkowych informacji jak np. miejsca zbiórki, dodatkowe skomunikowania czy informacje o naszych kolejnych Technicznych Podróżach.