19 czerwca 2021 – „V10C do Krusznika” – Wigierska Kolej Wąskotorowa

30 kwietnia 2021

V10C do Krusznika

Witajcie! „Zrobotyzowani” mają zaszczyt zaprosić Was na kolejne wydarzenie z cyklu kolejowych imprez fotograficznych. Głównym motywem realizowanych przez Was zdjęć będzie pociąg byłej kolei leśnej, a obecnie kolei turystycznej pn.: „Wigierska Kolej Wąskotorowa”. Przemierzymy krótką, bo tylko 12-kilometrową trasę ze stacji Płociczno-Tartak do stacji Krusznik i z powrotem, wykonując niezapomniane zdjęcia w świetnej atmosferze posilając się regionalnymi potrawami przygotowanymi specjalnie dla wygłodniałych fotografów!

Na linii będą dwa pociągi, co jeszcze bardziej podkreśli charakter naszych zdjęć.

Harmonogram imprezy:

Wschód słońca jest spodziewany o godzinie: 03:55, a zachód o godzinie: 21:04.

Pociąg będziemy zestawiać od godziny 09:45 rano, manewry zakończymy około 10:15. Po fotostopie statycznym około godziny 10:30 wyruszymy w drogę do Krusznika. Na całej trasie, Płociczno-Tartak – Krusznik – Płociczno-Tartak zatrzymamy się w celu wykonania zdjęć wstępnie w aż 20 lokalizacjach.

Około południa w miejscowości Powały krzyżowanie specjalnego z pociągiem planowym.

Planowany przyjazd pociągu do Krusznika o 13:45. O godzinie 14:00 przyjazd pociągu planowego, manewry i zdjęcia. Pociąg planowy wyjeżdża o 14:30 do Płociczna-Tartaku. Po obiedzie (czytaj dalej) około 14:45 wyjazd naszego pociągu specjalnego z Krusznika do Płociczna-Tartaku.

Przyjazd do stacji Płociczno-Tartak o 17:20.

 

Planowany rozkład jazdy ważny w dn. 2021-06-19:

Płociczno-Krusznik RJ

Skomunikowanie:

Zgodnie z wiedzą na dzień 2021-06-04, rozkłady jazdy dla przystanku autobusowego Płociczno 13 na dzień 2021-06-19 wyglądają następująco:

AUTOBUSY LINI 4 NIE KURSUJĄ W WEEKENDY.

Jedzenie:

Obiad:

W formularzu rezerwacji można domówić ciepłe posiłki, które przygotuje specjalnie dla nas restauracja kolejki ze stacji w Płocicznie-Tartaku 40. Z restauracji korzystaliśmy już wielokrotnie i z czystym sumieniem możemy ją polecić. Z racji optymalizacji logistyki, dostępne są tylko dwa zestawy:

 • Danie mięsne: Kartacze z zasmażką i surówką
 • Danie bezmięsne: Soczewiaki z cebulką i surówką

Do obu dań kawa, herbata do wyboru.

Zestawy są w cenie 28 PLN. W trakcie imprezy może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji. Obiad zostanie dowieziony na stację w Kruszniku na godzinę 14:00, kiedy to będzie aż 45 minut przerwy na posiłek.

Noclegi:

Gospoda przy kolejce:

Wigierska Kolej Wąskotorowa oferuje również noclegi w pensjonacie przy wigierskiej kolejce w cenie 95 zł/os. ze śniadaniem.

Z racji, że nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, noclegi rezerwujesz indywidualnie.

Strona Pensjonatu

Rezerwacje i informacje o dostępności miejsc pod nr tel. +48 87 563 92 63, +48 697 075 906

Rezerwacja wyłącznie telefonicznie!

Covid-19:

W związku z pandemią koronawirusa każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do częstej dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa maseczką oraz zachowywania odstępu przynajmniej półtora metra od siebie. Rażący brak przestrzegania obowiązku będzie skutkował natychmiastowym wydaleniem z imprezy.

 

Regulamin i Polityka Prywatności:

Nie ma limitu wiekowego uczestników wycieczki, a najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  • W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (np. GoOut, Google Forms).
  • Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  • Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  • stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  • uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  • nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  • nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  • nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, imprezy zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Rezerwując przejazd akceptujesz regulamin imprezy i politykę prywatności Zrobotyzowani.

 

Rezerwacja i płatności:

Cena przejazdu: 125 PLN/os., płatne do 10 czerwca 2021.

Dobrowolna składka dla osób goniących samochodem: 60 PLN/os.
na konto PKO BP: 30 1020 1013 0000 0502 0339 5084,
tytułem: Samochodem za V10C do Krusznika

 

Szczegóły płatności zostaną wysłane po rejestracji uczestnictwa w formularzu pod adresem:

https://forms.gle/iHr43iwZR4jEBQV88

 

Karta wstępu do Wigierskiego Parku

W cenę biletu jest wliczona karta wstępu do WPN.

 

Po wypełnieniu formularza opłać przejazd.
Natychmiast po otrzymaniu wpłaty wyślemy do Ciebie informację z potwierdzeniem rezerwacji kanałem SMS.

Pamiętaj, że kolejność wpłat jest decydująca! Termin wpłaty decyduje, czy przypadkowo nie trafisz na listę rezerwową.
W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

Pozdrawiamy

Zespół Zrobotyzowani!

, , , , , , , , , ,

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Napisz, zadzwoń lub wpadnij do Nas na wycieczkę i dowiedz się więcej o naszych usługach.