Witajcie! Zrobotyzowani i Michał Bis mają zaszczyt zaprosić Was na kolejne w tym roku wydarzenie z cyklu kolejowych imprez. Tym razem zabierzemy Was w podróż linią 114 do Trzebini Sierszy.

21 sierpnia 2021 r. (sobota) przejedziemy EN71-001 wyjątkową linią kolejową znajdującą się w granicach administracyjnych Trzebini, po której pociągi pasażerskie nie kursowały od wielu lat. 

Linia 114, mimo że liczy 5 km, ma malowniczy górski profil. Funkcjonują na niej czynne unikatowe semafory świetlne z lat 60-tych XX wieku. Takie semafory widnieją na ostatnich stronach instrukcji E1 jako „Sygnały na semaforach świetlnych, tarczach ostrzegawczych i sygnalizatorach powtarzających oraz wskaźniki, stosowane do odwołania” i są jednymi z ostatnich czynnych na kolei w Polsce.

HARMONOGRAM

Z stacji w Trzebini wyjedziemy około godziny 8:50. Postój na stacji w Trzebini Sierszy będzie postojem technicznym, bez możliwości wysiadania. Nie zatrzymujemy się także na tzw. fotostopy. Powrót do Trzebini planowany jest na 10:00.
Bardzo prosimy o przybycie na stację Trzebinia do godziny 8:30.

SKŁAD POCIĄGU

Nieśmiertelny EN71-001!

SKOMUNIKOWANIE

Do stacji w Trzebini dostaniecie się pociągami POLREGIO z Krakowa i Katowic.

WYŻYWIENIE I NOCLEG

Impreza jest stosunkowo krótka, więc tym razem nie zapewniamy Wam obiadu i nie planujemy noclegu. Jeżeli jednak potrzebujecie pomocy w tym zakresie – śmiało piszcie!

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Ceny  biletów kształtują się następująco:

 • Fotografowanie („gonienie”) pociągu – 30 zł
 • Osoba dorosła – 99 zł
 • Młodzież w wieku od 4 do 18 lat – 49 zł
 • Dziecko do lat 4 – 10 zł

Link do rezerwacji:

Zgłoszenia na imprezę przyjmujemy wyłącznie przez portal GoOut. Potwierdzeniem zgłoszenia na imprezę i wpłaty składki będzie bilet z kodem QR wygenerowany przez portal (wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym). Prosimy także osoby planujące fotografować pociąg z ogólnodostępnych miejsc o zgłoszenie i zakup biletu.

W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

COVID-19

W związku z pandemią koronawirusa każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do częstej dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa maseczką oraz zachowywania odstępu przynajmniej półtora metra od siebie. Rażący brak przestrzegania obowiązku będzie skutkował natychmiastowym wydaleniem z imprezy.

REGULAMIN I POLITYKA PRYWATNOŚCI

Nie ma limitu wiekowego uczestników wycieczki, a najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  1. W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (GoOut).
  2. Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  3. Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  1. stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  2. uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  3. nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  4. nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  5. nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, imprezy zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Zgłaszając się na imprezę, akceptujesz Regulamin imprez organizowanych przez Zrobotyzowani oraz politykę prywatności. Wszelkie pytania prosimy kierować do Organizatorów mailowo: hello@zrobotyzowani.com.pl, michal-bis@1435.pl.

Pozdrawiamy!

Zespół Zrobotyzowani