14 maja 2021 – „Donaldami do Gąsawy”

20 marca 2021
20 marca 2021 CarLub

14 maja 2021 – „Donaldami do Gąsawy”

Żnin - Gąsawa - Park - Żnin

Zrobotyzowani - Donaldami do Gąsawy

Donaldami do Gąsawy

UWAGA, zmiana terminu. Pociąg wyjedzie w piątek 14 maja 2021 roku!

Witajcie! Mieliśmy wystartować w lutym 2020 roku, jako grupa sympatyków „Zrobotyzowani”, ale przez COVID wystartowaliśmy dopiero w marcu. Organizowaliśmy już wiele wycieczek do zakładów zamkniętych. Jest to nasza druga impreza kolejowa, dlatego liczymy na drobną wyrozumiałość. Braliśmy udział w wielu imprezach z fotostopami, wiemy, „co w trawie piszczy”, i znamy zasadę „Wyjdź” z kadru. Znamy też już Wasze upodobania w stosunku do kadrów i usytuowania słońca.

Już 14 maja 2021 odbędzie się impreza dedykowana miłośnikom kolejnictwa – „Donaldami do Gąsawy” po szlaku Żnińskiej Kolei Wąskotorowej.

Harmonogram imprezy:

Wschód słońca jest spodziewany o godzinie: 04:53, a zachód o godzinie: 20:39.

Pociąg będziemy zestawiać od godziny 07:45 rano, manewry zakończymy około 08:00. Po próbie hamulca i fotostopie statycznym około godziny 08:15 wyruszymy w drogę do Gąsawy. Na całej trasie, Żnin – Gąsawa – Park – Żnin zatrzymamy się w celu wykonania zdjęć wstępnie w aż 27 lokalizacjach.

Planowany dojazd pociągu do Gąsawy to godzina 13:30. Manewry, odpoczynek, obiad (czytaj dalej), sprawdzenie składu potrwa około 30 minut. O godzinie 14:00 wyjedziemy z Gąsawy i udamy się w drogę powrotną do Żnina. Pierwszy przyjazd do Żnina planujemy na godzinę 16:15.

Po manewrach o 16:30 kierujemy się do Parku, skąd wyjeżdżamy około 17:00, aby wjechać ponownie do Żnina około godziny 17:30.

 

Planowany rozkład jazdy ważny w dn. 2021-05-14:

Donaldem po Pałukach
Żnin Wąsk. o. 08:15*)
Gąsawa p./o. 13:30 / 14:00
Żnin Wąsk. p. 16:15**)

Donaldem do Parku
Żnin Wąsk. o. 16:30
Żnin Park p./o. 17:00 / 17:10
Żnin Wąsk. p. 17:40***)

*) Oczekiwanie na skomunikowanie – do 10 minut, przyjazd PKS z Bydgoszczy 07:40
**) Skomunikowanie z PKS do Bydgoszczy, odjazdy: 16:40 i 17:05 – Żnin, ul. Towarowa
***) Skomunikowanie z PKS do Bydgoszczy, odjazdy: 19:30 – Żnin, ul. Towarowa

Skomunikowanie:

Zgodnie z wiedzą na dzień 2021-04-15, rozkłady jazdy dla dworca autobusowego Żnin na dzień 2021-05-14 wyglądają następująco:

Dojazd:

Bydgoszcz D.A. 06:30 – Żnin ul. Dworcowa 07:38 -> Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. O/Inowrocław

Powrót:

Żnin ul. Towarowa 16:40 – Bydgoszcz D.A. 17:50 -> PKS w Bydgoszczy Sp. z o.o.

Żnin ul. Towarowa 17:05 – Bydgoszcz D.A. 18:19 -> Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. O/Inowrocław

Żnin ul. Towarowa 19:30 – Bydgoszcz D.A. 20:45 -> PKS w Bydgoszczy Sp. z o.o.

Jedzenie:

Obiad:

W formularzu rezerwacji można domówić ciepłe posiłki, które przygotuje specjalnie dla nas restauracja Leon ze stacji w Żninie. Z restauracji korzystaliśmy już wielokrotnie i z czystym sumieniem możemy ją polecić. Z racji optymalizacji logistyki, dostępne są tylko dwa zestawy:

 • kotlet schabowy + ziemniaki + surówka + herbata;
 • pierogi ruskie + herbata.

Zestawy są w cenie 28 PLN. W trakcie imprezy może być ograniczona możliwość domówienia obiadu dla osób, które nie zgłosiły chęci już na etapie rezerwacji przejazdu. Bardzo prosimy o przemyślenie tej kwestii w trakcie rezerwacji. Obiad zostanie dowieziony na stację w Gąsawie na godzinę 13:30, kiedy to będzie aż 30 minut przerwy na posiłek.

Noclegi:

Hostel:

Temat noclegów w Żninie jest bardzo skomplikowany. Jednakże ze względu na możliwość noclegu w hostelu w muzeum kolejki w Wenecji wybraliśmy właśnie tę opcję. Wieczór, pięknie podświetlone parowozy i wspaniały klimat tego miejsca. Hostel posiada duży parking i dysponuje 10 pokojami wieloosobowymi. W każdym pokoju są nowoczesne łóżka piętrowe, czajnik i indywidualna łazienka. Klimat rodem noclegowni kolejarzy w parowozowni 1 klasy.

Z racji, że nie chcemy narzucać Ci swoich priorytetów, noclegi rezerwujesz indywidualnie. Niezależnie od tego, czy w pokoju będziesz sam czy ze znajomymi, cena za osobę to 35 PLN. Nie martwcie się, Hostel nikogo nie będzie „dokwaterowywać” do pokoi wieloosobowych. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i obecnej pandemii.

Strona Hostelu

Rezerwacje i informacje o dostępności miejsc pod nr tel. +48 52 302 51 50.

Rezerwacja wyłącznie telefonicznie!

+48 52 302 51 50

Noclegi w hostelu zostały zamknięte, prosimy o indywidualne rezerwowanie miejsc noclegowych w Żninie. Bardzo przepraszamy za powstałe w tym wyniku niedogodności, niestety nie zależy to od nas. 😢

Covid-19:

W związku z pandemią koronawirusa każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do częstej dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa maseczką oraz zachowywania odstępu przynajmniej półtora metra od siebie. Rażący brak przestrzegania obowiązku będzie skutkował natychmiastowym wydaleniem z imprezy.

 

Regulamin i Polityka Prywatności:

Nie ma limitu wiekowego uczestników wycieczki, a najważniejsze punkty regulaminu znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z treścią całego regulaminu.

 1. Bilety na wycieczki płatne będą dystrybuowane wyłącznie drogą elektroniczną.
  • W wycieczce płatnej mogą brać udział tylko osoby, które zakupiły wcześniej bilet za pośrednictwem portalu zewnętrznego (np. GoOut, Google Forms).
  • Zwiedzający otrzyma bilet elektroniczny lub elektroniczne potwierdzenie rezerwacji, które upoważni go do wzięcia udziału w wycieczce.
  • Przed wejściem na wycieczkę Organizator będzie sprawdzał bilety, które zwiedzający powinien okazać w formie elektronicznej lub papierowej, a w szczególnych przypadkach podać swoje dane z formularza rejestrowego celem potwierdzenia rejestracji.
 2. Osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających nie będą wpuszczane na wycieczkę, nawet z zakupionym biletem.
 3. W trakcie wycieczki uczestnicy powinni zwracać szczególną uwagę, aby nie znajdować się w kadrze wykonywanych zdjęć przez innych uczestników.
 4. W wycieczkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, chyba że gospodarz określił inaczej (informacje o minimalnym wieku uczestników każdorazowo są przekazywane w opisie danego wydarzenia), wówczas każda osoba do 16. roku życia musi być podczas wycieczki pod opieką osoby dorosłej, która także musi posiadać bilet. Osoby pełnoletnie ponoszą odpowiedzialność za przebywające z nimi osoby nieletnie.
 5. Podczas wycieczek należy przestrzegać wszelkich zasad określonych przez gospodarza oraz postępować zgodnie z ogólnymi zasadami BHP i zdrowym rozsądkiem:
  • stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej;
  • uważać na nierówne podłoża, niskie stropy oraz wystające z nich elementy;
  • nie wychylać się poza skrajnię i za ogrodzenia;
  • nie spożywać alkoholu i nie zażywać środków odurzających w trakcie wycieczki;
  • nie palić wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, nie używać systemów podgrzewania tytoniu w trakcie wycieczki z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.
 6. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody na mieniu i zdrowiu uczestników powstałe w trakcie wycieczki. Odwiedzane obiekty jak np. zakłady przemysłowe, wydobywcze, imprezy zamknięte pojazdów szynowych, charakteryzują się podwyższonym stopniem zagrożenia, dlatego każdy uczestnik bezwzględnie musi przestrzegać zasad BHP oraz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych uczestników.
 7. W trakcie spotkań przedstawiciele Zrobotyzowani mogą wykonywać zdjęcia służące do ilustrowania relacji z wycieczek, dlatego udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację swojego wizerunku na stronach Zrobotyzowani oraz w innych miejscach przez nich administrowanych (np. Facebook).
 8. W przypadku naruszenia Regulaminu wycieczki, przedstawiciele Zrobotyzowani bądź gospodarza mają prawo do wydalenia z wycieczki osoby, która nie stosuje się do określonych zasad.

Rezerwując przejazd akceptujesz regulamin imprezy i politykę prywatności Zrobotyzowani.

 

Rezerwacja i płatności:

Cena przejazdu: 160 PLN/os., płatne do 05 maja 2021.

Dobrowolna składka dla osób goniących samochodem: 80 PLN/os.

 

Szczegóły płatności zostaną wysłane po rejestracji uczestnictwa w formularzu pod adresem:

https://forms.gle/nG15dkyLL9RtG9JF8

 

Po wypełnieniu formularza opłać przejazd.
Natychmiast po otrzymaniu wpłaty wyślemy do Ciebie informację z potwierdzeniem rezerwacji.

Pamiętaj, że kolejność wpłat jest decydująca! Termin wpłaty decyduje, czy przypadkowo nie trafisz na listę rezerwową.
W losowych przypadkach, niezależnych od organizatora – zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, tylko wtedy będziemy zwracali środki uczestnikom.

Pozdrawiamy

Zespół Zrobotyzowani!

, , , , , , , , , ,

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Napisz, zadzwoń lub wpadnij do Nas na wycieczkę i dowiedz się więcej o naszych usługach.